Географія в Україні, у школі, у серці

Geography in Ukraine, at school, in the heart

Географія в Україні, у школі, у серці

«Найкраще, що може робити людина, яка любить свою професію – це самовдосконалюватися. А якщо ти вчитель, то це правило стає обов’язковим та непорушним». Цими мотиваційними рядками керувалась вчителька географії закладу Валентина КІТЧЕНКО при подачі заявки на семінар з геонаукової інформації для вчителів 2023 (GIFT) на тему «Ключова роль геонаук у глобальному виклику сталого розвитку: лідери змін до 2030 року)».

Цей захід проводився з 24 по 26 квітня 2023 року у Відні (Австрія) та був організований Генеральною асамблеєю Європейського союзу наук про Землю (EGU).

Основна мета семінарів GIFT – поширити наукову інформацію з перших вуст для вчителів природничих наук, значно скоротивши час між фактичним відкриттям і підручником. Крім того, повне занурення викладачів природничих наук у справді науковий контекст і прямий контакт із провідними світовими науковцями стимулює зацікавлення науковими дослідженнями, яке вчителі потім передають своїм учням.

Під час реалізації GIFT 2023 були проведені практичні заняття та постерна сесія для близько 80 викладачів, відібраних у Європі та за її межами. Однією з представниць України на цьому заході була і вчитель географії Полтавського ліцею імені А.С. Макаренка Валентина КІТЧЕНКО.

Виступ Валентини Андріївни на постерній сесії семінару нікого не залишив байдужим. Колеги з різних куточків світу ознайомилися з особливостями викладання географії в українських школах, методикою проведення уроків, тематикою учнівських проєктів.

«Бажання самовдосконалюватися, розширювати власні географічні горизонти змотивували мене ризикнути та подати заявку й мотиваційний лист на участь у заході такого масштабу, – ділиться враженнями вчителька. Схвальний результат відбору означав для мене наступну ретельну підготовку постеру, виступу на семінарі, вдосконалення англійської.

Відень подарував спілкування з колегами із Португалії, Італії, Франції, Китаю, Японії, Греції; участь у цікавезних географічних воркшопах; знайомство із досвідом різних країн розвитку географічної освіти; колосальний багаж інформації, що дає натхнення по-новому викладати свій предмет.

Разом з тим, зі своїми українськими колегами Арміне Мельник-Мірзоян з Києва та Наталією Галалюк з Луцька ми дружньо з величезною впевненістю заявили на увесь світ, що для нас «Географія в Україні, в школі, в серці!»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *