Алея пам’яті

Лише від одного слова ВІЙНА в нас холоне кров у жилах, по всьому тілу мурахи, а в душі палає вогонь злоби на ворогів. Рівно о дев’ятій кожного ранку стає тихо. На хвилину завмирає кожен. Лише стрілка годинника голосно відраховує 60 секунд. У цю мить кожен думає про тих, хто покинув наш світ через війну. Можливо, хтось згадує цивільних, про загибель яких дізнався з новин, хтось волонтерів, які віддали своє життя заради сотні інших, а хтось думає про кількість прапорів України на кладовищі біля дому. Цих воїнів вже немає. З ними у нас залишилися лише спогади, світлини та вічний статус «давно не був у мережі». Безумовно, ми повинні вшановувати пам’ять воїнів не тільки під час хвилини мовчання.

Для увічнення пам’яті про загиблих воїнів-випускників ліцею, 24 квітня 2023 року було закладено на території закладу Алею пам’яті. Адже:

16 березня 2015 року, виконуючи бойове завдання в с. Нижнє Лозове, Бахмутського району, Донецької області, загинув випускник 2003 року військовослужбовець, розвідник Михайло Шабля.

27 лютого 2022 року, при обороні міста Чернігів, загинув наш односелець, також випускник ліцею Дмитро Каплін, а 5 вересня того ж року Ковалівка попрощалася з його рідним братом Ярославом Капліним, який загинув від ворожих обстрілів по смт Десна у квітні 2022 року.

Невимовним болем ввірвалася звістка про смерть ще одного нашого випускника Максима Литовченка, який загинув 31 серпня 2022 року внаслідок контрнаступу поблизу населеного пункту Петрівка Херсонської області.

16 січня 2023 року у Святоуспенському соборі Полтави попрощалися з Віталієм Лінським, який поліг 8 січня 2023 року внаслідок танкового обстрілу позицій поблизу Красногорівки в Донецькій області.

Після вшанування на загальношкільній лінійці хвилиною мовчання пам’яті всіх захисників і захисниць, які полягли за вільну Україну та мирних жителів, що стали жертвами терористів, учні ліцею та рідні загиблих воїнів долучилися до акції «Дерево героя» та висадили катальпи.

Адміністрація закладу висловлює щиру подяку батьківському та учнівському колективам за допомогу у придбанні посадкового матеріалу.

Ми пам’ятаємо про кожного нашого захисника, віримо, що перемога буде за нами, а Алея пам’яті буде символізувати нашу віру у перемогу і вдячність нашим захисникам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *