НТУ “Потенціал”

Для нашого закладу історія Малої Академії наук розпочалася у 1996 році науковим дослідженням історії скіфів учнем 11-го класу Капустяном  Михайлом. Під керівництвом учителя історії С.В. Сапєгіна він захищав роботу у секції археології, причому, дуже успішно: на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН зайняв перше місце, на фінальному у місті Києві – друге.

Потім у 1998/1999 навчальному році науково-дослідницькі роботи були написані одинадцятикласниками Поздняковим Артемом та Щербиною Юлією. Артем спробував свої сили у секції математики: під керівництвом учителя  математики Р.І. Новак підготував роботу на тему “Різні способи розв’язування тригонометричних рівнянь sin x + cos x = 1”. Юля працювала із учителем зарубіжної літератури А.М.Щербиною. Тема її дослідження звучала складно: “Метафізика абсурду і етика трагічного стоїцизму в романі Альбера Камю “Чума”. Це були перші спроби долучитися до наукових розвідок у Малій Академії Наук.

У грудні 1999 року рішенням Президії Полтавського відділення МАН України у закладі було створено наукове товариство учнів (НТУ) – добровільне творче об’єднання, метою якого є удосконалення  знань школярів у обраній області науки, мистецтва, розвиток їх інтелекту, набуття вмінь і навиків науково-дослідницької роботи під керівництвом педагогів, викладачів вузів, учених та інших спеціалістів. Важливими завданнями НТУ є розкриття інтересів і нахилів учнів до науково-практичної роботи, створення умов для залучення до колективної пошуково-дослідницької діяльності учнів різного віку для їх спільної роботи з професійними дослідниками, проведення досліджень, які мають практичне значення, пропаганда досягнень науки, техніки, літератури, мистецтва, професійна орієнтація учнів тощо   На перших організаційних зборах було обрано президента – дев’ятикласницю Колесник Олександру, прийнято Статут і затверджено Положення про учнівське наукове товариство. Назвати об’єднання вирішили одним словом: “Потенціал”. Пізніше президентом стала Пуденко Катерина, у 2008 році ним було обрано Порохню Альбіну, потім – Баленкову Владу й Бублик Анну.

Члени товариства офіційно отримали можливість брати участь у щорічних обласних конкурсах-захистах  науково-дослідницьких робіт. І за 19 років діяльності членами «Потенціалу» було написано і захищено на обласних конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН 200 досліджень. Перше місце вибороли 40 юних науковців, дипломи другого ступеня отримали 52 учасники, і на третьому місці – 61 учень. Майже 20 учнів представляли Полтавську область на Всеукраїнському рівні конкурсу.

Переможці та призери Всеукраїнського конкурсу-захисту

Рік захисту роботи

Місце та секція

Учасник

1996

2 місце у секції археології Капустян Михайло, 11 клас

2003

2 місце у секції археології Шульга Світлана, 11 клас

2009

1 місце у секції зарубіжної літератури

2 місце у секції археології

Семенко Юлія, 11 клас, Президентський стипендіат

Коба Олександр, 11 клас

2010

3 місце у секції зарубіжної літератури Панець Юлія, 11 клас

2011

2 місце у секції зарубіжної літератури Сірий-Козак Ганна, 11 клас

2012

3 місце у секції зарубіжної літератури Зінченко Валерія, 11 клас

2013

3 місце у секції фізики Канцедал Георгій, 9 клас

2014

2 місце у секції фізики Канцедал Георгій, 10 клас

2015

2 місце у секції фізики Канцедал Георгій, 11 клас, Президентський стипендіат

2016

2 місце у секції біології людини Новосьолова Тетяна,  9 клас

2017

3 місце у секції біології людини Новосьолова Тетяна,  10 клас

2018

2 місце у секції агрономії Новосьолова Тетяна,  11 клас

2019

2 місце у секції зарубіжної літератури

3 місце у секції соціології

Желейкіна Ірина, 10 клас

Северин Дар’я, 11 клас

2020

2 місце у секції філософії

2 місце у секції зарубіжної літератури

2 місце у секції географії та ландшафтознавства

Овчаренко Едуард, 11 клас, Президентський стипендіат

Желейкіна Ірина, 11 клас

Диченко Вікторія, 11 клас

2021

2 місце у секції географії та ландшафтознавства Демченко Ростислав, 11 клас, Президентський стипендіат

 

2022

1 місце у секції зоотехнія та ветеринарія

2 місце у секції зарубіжної літератури

 

Половина Тетяна, 10 клас Президентський стипендіат

Шевченко Анастасія, 9 клас Президентський стипендіат

 

 

 

До участі в конкурсах цих учнів готували наші педагогічні працівники – учитель історії Сапєгін Сергій Васильович, учителі зарубіжної літератури Шевченко Клавдія Іванівна та Щербина Антоніна Миколаївна, учитель фізики, директор закладу Шульга Валерій Іванович та учитель біології Пуденко Оксана Ростиславівна, вчитель географії Глухота Віталій Олександрович