Полтавський ліцей імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради
“Anton Makarenko Poltava lyceum”
є спеціалізованим навчальним закладом освіти ІІ-ІІІ ступенів, який забезпечує реалізацію прав громадян на здобуття повної загальної середньої освіти одночасно з освітою наукового спрямування.
Основна школа (5-9 класи) має на меті завершення формування загальнонавчальних умінь і навичок та готовність до вибору подальшого одержання освіти і профілю навчання, а 10-11-ті класи працюють за математичним та філологічним профілями. Повноцінність загальної середньої освіти забезпечується реалізацією інваріантної та варіативної складових навчального плану з урахуванням державних вимог, регіонально-національних особливостей, місцевих запитів та потреб особистості.
На сьогодні у закладі навчається 179 учнів із них 59 (з районів нашої області) проживає у спальному корпусі. Їм створено належні умови для навчання, проживання та творчої реалізації своїх можливостей. Навчальні заняття проводилися у змішаній формі – очно і дистанційно. Під час карантину та у військовий час навчання в нашому закладі організоване з використанням сервісу для проведення відеоконференцій та вебінарів Zoom Cloud Meeting достатньо відповідально, чітко і якісно.
Висока якість знань учнів – один із головних пріоритетів роботи педагогічного колективу закладу. Свідченням цього є хороші результати на незалежному зовнішньому оцінюванні і, як наслідок, за останні 5 років серед шкіл Полтавської області наш ліцей щороку посідає 5–6 місця. У минулому навчальному році в області ми були четвертими, а по Україні наш заклад у 2021 році розмістився на 201 місці майже із 7300 навчальних закладів держави.
За останні два навчальні роки, коли визначався всеукраїнський рейтинг навчальних закладів, ліцей увійшов до ТОП-200 серед усіх навчальних закладів України із чотирьох предметів: математики (2020р.) – 82 місце (середній бал найвищий в Полтавській області – 170,4), фізики (2020р.) – 93 місце, англійської мови (2021р.) – 120 місце та географії (2020р.) – 152 місце і 69 місце у 2021році;
Провівши моніторинг результативності ДПА, проведеної у формі ЗНО, що мають наші учні за останні пять років слід зазначити: щороку 40% – 60% учнів демонструють високий рівень знань із української мови та літератури, математики, історії України, біології, географії та англійської мови.
Відповідно до наказу №239 від 30.05.2017 р. по Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА «Про впровадження в області Проекту «Відкритий центр дистанційної освіти GREEN STREAM» ліцей ввійшов до списку закладів, де буде впроваджуватися даний проект, який ставить на меті забезпечення рівного доступу учнів до якісної інноваційної дистанційної освіти та формування креативності й творчості кожної дитини, залучення до STREAM-освіти учнів та вчителів. Однією із вимог даного проекту було введення в навчальний процес нових для нас спецкурсів та факультативів, зокрема, «Робототехніка».
Стаття про наш заклад у журналі “Постметодика” за покликанням…
Інтерв’ю з директором Шульгою В.І. в газеті “Урядовий кур’єр” читати…
Особлива увага в ліцеї-інтернаті приділяється роботі з обдарованими учнями, працює учнівське наукове товариство «Потенціал». Наше товаристово на Всеукраїнському відкритому конкурсі на кращу модель наукового товариства учнів Малої академії наук України нагороджене дипломом ІІ ступеня.
Оскільки наш заклад обрав наукову спеціалізацію, і згідно «Положення про науковий ліцей та науковий ліцей-інтернат» ми маємо проводити освітню діяльність, спрямовану на залучення та підготовку учнівської молоді до наукової або науково-технічної діяльності, тому у минулому навчальному році науково-дослідницька робота була на належному рівні.
Перш за все, 21 ліцеїст під керівництвом педагогічних працівників закладу виконали учнівські наукові дослідження, із них 14 стали переможцями ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, виборовши 6 перших, 2 других і 7 третіх місць.
У обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2020 році маємо 14 перемог (12 у минулому році) – два перших місця, п’ять других і сім третіх місць.
Висока якість знань учнів – один із головних пріоритетів роботи педагогічного колективу закладу. Свідченням цього є хороші результати на незалежному зовнішньому оцінюванні і як наслідок Полтавський обласний ліцей-інтернат ввійшов в десятку кращих закладів Полтавської області за результатами ЗНО за 2008-2012 рр. і нагороджений Сертифікатом якості Харківського регіонального центру.
Що стосується ЗНО то у нинішньому році всі учні його склали успішно. За результатами 2021 року серед усіх шкіл Полтавської області, наш заклад посідає 3 місце. Детальніше…
Що до вступної компанії, то слід зазначити, що всі випускники нинішнього року вступили до вузів, зокрема у 11-М із 25 учнів 22 вступили на бюджет. У 11-І із 17 учнів 10 на бюджет і 7 на контракт. У Полтаві навчатиметься 16 учнів, у Києві- 6, а у Харкові -15 учнів.
Наш заклад постійно знаходиться у центрі уваги педагогічної громадськості. На його базі постійно проводяться міжнародні, регіональні, обласні науково-практичні конференції, всеукраїнські та обласні семінари, «круглі столи» по обміну досвідом. Проводяться тренінги та лекційно-практичні заняття для слухачів курсів, які проходять курсову перепідготовку в ПАНО імені М.В. Остроградського, проводиться обмін досвідом із колегами не лише з нашої області, а й із інших областей України.
Педагогічний і учнівський колективи закладу становлять єдину команду, життєві орієнтири якої спрямовані на плекання майбутньої інтелігенції країни.
Ми віримо у талант і творчі сили кожного учня, адже кожен із них – Людина. Людина цікава і неповторна.