STEM

STEM-освіта – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.

STEM (S – science, T – technology – Е-engineering – М-mathematics). Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін.

Чому STEM-освіта так актуальна? Стрімка еволюція технологій веде до того, що незабаром найбільш популярними та перспективними на планеті фахівцями стануть програмісти, IT-фахівці, інженери, професіонали в галузі високих технологій і т.д. У віддаленому майбутньому з’являться професії, про які зараз навіть уявити важко, всі вони будуть пов’язані з технологією і високо технологічним виробництвом на стику з природничими науками.

Навчання – це не просто передача знань від учителя до учнів, це спосіб розширення свідомості і зміни реальності.

У STEM-освіті активно розвивається креативний напрямок, що включає творчі та художні дисципліни (промисловий дизайн, архітектура та індустріальна естетика і т.д.). Тому що майбутнє, засноване виключно на науці, навряд чи когось порадує. Але майбутнє, яке втілює синтез науки і мистецтва, хвилює нас вже зараз. Саме тому вже сьогодні потрібно думати, як виховати кращих представників майбутнього.

  

Вагома роль у досягненні позитивних результатів впровадження STEM-освіти належить засобам STEM-навчання. Для цього в закладі є необхідне для STEM-кабінету обладнання:

  1. 3D принтер разом з витратними матеріалами на навчальний рік
  2. 3D сканер
  3. Документ-камера
  4. Навчальні комплекти (LEGO Spike Prime, Lego Mindstorms, TETRIX MAX, Codey Rocky, Engino)
  5. Фото-відео студія
  6. Комплекти для моделювання / набори для конструювання з різними способами з’єднання деталей (Теко Науки, ТеКо Майбутній інженер)
  7. Тренувальні поля для навчальних занять з робототехніки
  8. Комплект мультимедійного обладнання тощо.