Міжнародна кампанія "16 днів проти гендерно зумовленого насильства"

   Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня проводиться Міжнародна кампанія “16 днів проти  гендерно зумовленого насильства”, яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Основними її завданнями є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об’єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.

   Міжнародна спільнота щорічно підтримує цю акцію. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити простір, вільний від насильства.

   Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо у 1960 році.

   Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

   Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.

1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом.

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.

5 грудня – Міжнародний день волонтера.

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

   Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства   (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

   Пам’ятай - акція "16 днів проти  гендерно зумовленого насильства" – це заклик  до активних дій і нульової толерантності до насильства, якому немає виправдання при будь-яких обставинах!

   У нашому закладі в період Міжнародної кампанії заплановані тематичні заняття з елементами тренінгу, бесіди, відеолекції, які будуть проходити в класах з дотриманням протиепідемічних правил.

   З планом тематичних заходів ви можете ознайомитись на інформаційному стенді ліцею.

   Додаткову інформацію можна знайти на сайті Міністерства освіти і науки України (відеоролики, буклет, серію із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій» та урок-вебінар для педагогічних працівників «Живи вільно»).

   Інформаційний буклет можна знайти за покликанням: https://cutt.ly/ohdBL4v

   Акція «16 днів проти насильства»: МОН рекомендує провести урок щодо питань проблем у сім’ї.

Категорія: Життя ліцею | Переглядів: 55 | Додав