129 річниця від Дня народження Антона Семеновича Макаренка

   13 березня музей-заповідник А.С. Макаренка та Полтавська обласна гімназія-інтернат для обдарованих дітей імені А.С.Макаренка вшановує пам’ять педагога та письменника зі світовим ім’ям – Антона Семеновича Макаренка.

 В цьому році відзначали 129 річницю від Дня народження Антона Семеновича урочистостями біля пам’ятника, святковою лінійкою та концертом від учнів гімназії, майстер-класами від козацьких майстрів декоративно-прикладного мистецтва, екскурсіями, відкриттям виставки особистих речей А.С.Макаренка. До цих заходів залучалися працівники музею та гімназії, депутати Полтавської обласної ради, вчителі та учні нашого закладу.

  

   Важливою подією цього дня була XVI Міжнародна науково-практична конференція, що проходила на базі музею-заповідника та гімназії-інтернату імені А.С.Макаренка «Макаренкознавчий вимір актуальних питань соціальної адаптації особистості».

   Серед учасників засідання були представники Міжнародної макаренківської асоціації, працівники музеїв А.С.Макаренка в м. Кременчуці та заводу «ФЕД» в м.Харкові; Полтавського  національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського, Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка, Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна та інші.

   

   Треба відмітити, що особливим гостем цьогорічної конференції був син Токарєва Івана Дем’яновича (останнього вихованця А.С.Макаренка в комуні імені Ф.Е.Дзерджинського ) Токарєв Юрій Іванович, який поділився з нами спогадами про свого батька та  цікавими фактами і про самого Макаренка.

 

Категорія: Гості закладу | Переглядів: 317 | Додав