На сучасному етапі ПОНЛІМ – це заклад нового типу, що має розвинену матеріально-технічну базу, традиції та здобутки.

   Навчальний корпус – це 19 класних кімнат, майстерня, читальний зал та бібліотека.

   Також заклад має умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами.  

   У відповідно до вимог МОН закладів освіти закладів освіти, хімії, географії, історії, біології, фізики, української мови, зарубіжної літератури, математики, трудового, два сучасні комп’ютерні класи та лінгафонну комп’ютерну лабораторію з вивчення іноземних мов «IDM преміум».

   Під час проведення досліджень використовується цифровий вимірювальний комплекс для вивчення природничо-математичних дисциплін «ЕinsteinTM». Спортивну залу обладнано тренажерами та необхідним спортивним обладнанням, встановлено дитячий тренажерний комплекс на спортивному майданчику.

   В освітньому процесі ліцею-інтернату використовується 68 комп’ютерів, 25 ноутбуків, 9 інтерактивних дошок, 12 мультимедійних проекторів, 8 телевізорів із комп’ютерами чи DVD-плеєрами. Навчальні кабінети підключено до мережі Інтернет. Робоче місце кожного вчителя облаштовано комп'ютером.

   Рівень забезпеченості комп’ютерною технікою у закладі високий – один комп’ютер на двох учнів.

   Нижче можна ознайомитися з кабінетами нашої ліцею:

 

У складі ліцею діє музей-заповідник А.С.Макаренка, який разом із Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г.Короленка є центром макаренкознавства України.

Територія закладу займає 14 га, на нині розміщено 9 будівель із господарськими приміщеннями та всіма комунікаціями (власний котель із тепломережами, глибина свердловини та водонапірна башта із водогонами, гаражі тощо), є фруктовий сад, навчально-дослідні ділянки та виробничий сектор) і тому багато час і зусиль колективу закладу спрямовано на підтримання цього господарства в хорошому стані.

Працівниками ліцею приділяють багато уваги естетичному вигляду навчального закладу. Оформлення коридорів та кабінетів дизайнерські продумане, при цьому надається перевага сучасному стилю. Подвір'я закладу завжди прибране, дбайливо упорядковане. Крім цього організовано турботливий догляд за зеленими насадженнями, газонами та квітниками. Значну увагу прибутків працівників закладів заготівлі овочів і фруктів для їдальні. Господарська діяльність закладу також спрямована на створення комфортних умов для всіх учасників освітнього процесу, зменшення використання природного газу та електроенергії. Створено належні умови для проживання дітей у спальному корпусі. Провели поточний ремонт водогону на території закладу та ремонт каналізації їдальні та спального корпусу.