Для нашого закладу історія Малої Академії наук розпочалася у 1996 році науковим дослідженням історії скіфів учнем 11-го класу Капустяном  Михайлом. Під керівництвом учителя історії С.В. Сапєгіна він захищав роботу у секції археології, причому, дуже успішно: на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН зайняв перше місце, на фінальному у місті Києві – друге.

   Потім у 1998/1999 навчальному році науково-дослідницькі роботи були написані одинадцятикласниками Поздняковим Артемом та Щербиною Юлією. Артем спробував свої сили у секції математики: під керівництвом учителя  математики Р.І. Новак підготував роботу на тему "Різні способи розв’язування тригонометричних рівнянь sin x + cos x = 1". Юля працювала із учителем зарубіжної літератури А.М.Щербиною. Тема її дослідження звучала складно: "Метафізика абсурду і етика трагічного стоїцизму в романі Альбера Камю "Чума". Це були перші спроби долучитися до наукових розвідок у Малій Академії Наук.

   У грудні 1999 року рішенням Президії Полтавського відділення МАН України у закладі було створено наукове товариство учнів (НТУ) – добровільне творче об'єднання, метою якого є удосконалення  знань школярів у обраній області науки, мистецтва, розвиток їх інтелекту, набуття вмінь і навиків науково-дослідницької роботи під керівництвом педагогів, викладачів вузів, учених та інших спеціалістів. Важливими завданнями НТУ є розкриття інтересів і нахилів учнів до науково-практичної роботи, створення умов для залучення до колективної пошуково-дослідницької діяльності учнів різного віку для їх спільної роботи з професійними дослідниками, проведення досліджень, які мають практичне значення, пропаганда досягнень науки, техніки, літератури, мистецтва, професійна орієнтація учнів тощо   На перших організаційних зборах було обрано президента – дев'ятикласницю Колесник Олександру, прийнято Статут і затверджено Положення про учнівське наукове товариство. Назвати об'єднання вирішили одним словом: "Потенціал". Пізніше президентом стала Пуденко Катерина, у 2008 році ним було обрано Порохню Альбіну, потім – Баленкову Владу й Бублик Анну.

   Члени товариства офіційно отримали можливість брати участь у щорічних обласних конкурсах-захистах  науково-дослідницьких робіт. І за 19 років діяльності членами «Потенціалу» було написано і захищено на обласних конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН 200 досліджень. Перше місце вибороли 40 юних науковців, дипломи другого ступеня отримали 52 учасники, і на третьому місці – 61 учень. Майже 20 учнів представляли Полтавську область на Всеукраїнському рівні конкурсу.

Переможці та призери Всеукраїнського конкурсу-захисту

Рік захисту роботи Місце та секція Учасник
1996 2 місце у секції археології Капустян Михайло, 11 клас
2003 2 місце у секції археології Шульга Світлана, 11 клас
2009

1 місце у секції зарубіжної літератури

2 місце у секції археології

Семенко Юлія, 11 клас, Президентський стипендіат

Коба Олександр, 11 клас

2010 3 місце у секції зарубіжної літератури Панець Юлія, 11 клас
2011 2 місце у секції зарубіжної літератури Сірий-Козак Ганна, 11 клас
2012 3 місце у секції зарубіжної літератури Зінченко Валерія, 11 клас
2013 3 місце у секції фізики Канцедал Георгій, 9 клас
2014 2 місце у секції фізики Канцедал Георгій, 10 клас
2015 2 місце у секції фізики Канцедал Георгій, 11 клас, Президентський стипендіат
2016 2 місце у секції біології людини Новосьолова Тетяна,  9 клас
2017 3 місце у секції біології людини Новосьолова Тетяна,  10 клас
2018 2 місце у секції агрономії Новосьолова Тетяна,  11 клас

2019

2 місце у секції зарубіжної літератури

3 місце у секції соціології

Желейкіна Ірина, 10 клас

Северин Дар’я, 11 клас

2020

2 місце у секції філософії

2 місце у секції зарубіжної літератури

2 місце у секції географії та ландшафтознавства

Овчаренко Едуард, 11 клас, Президентський стипендіат

Желейкіна Ірина, 11 клас

Диченко Вікторія, 11 клас

2021 2 місце у секції географії та ландшафтознавства Демченко Ростислав, 11 клас, Президентський стипендіат

   До участі в конкурсах цих учнів готували наші педагогічні працівники – учитель історії Сапєгін Сергій Васильович, учителі зарубіжної літератури Шевченко Клавдія Іванівна та Щербина Антоніна Миколаївна, учитель фізики, директор закладу Шульга Валерій Іванович та учитель біології Пуденко Оксана Ростиславівна.