Досить результативною залишається участь у різноманітних конкурсах.

   Так, у Міжнародному конкурсі з українознавства Демченко Р. (10-М клас) посів 2 місце (науковий керівник – Глухота В.О.), Рибчан В. і Тепайкіна Д. (10-М клас) – 3 (науковий керівник Глухота В.О.) і Кущій Б. (10-М клас) теж 3 (науковий керівник Загреба Н.В.), тобто маємо 4 переможці за результатами заочного етапу.

   На Всеукраїнському рівні перемогу здобула Томків І. (11-М клас), виборовши 3 місце у м. Львові на зльоті учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

   Учасником Міжнародного конкурсу «Сповіщення про Океан» під керівництвом Брижак Л. І. стала восьмикласниця Годунок М.

   Під час карантину Сапєгіна А. Ю. організувала наших учнів до участі у VІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді сайту «На урок», і маємо 24 переможці із історії, права та основ здоров’я: п’ятикласники із основ здоров’я вибороли два дипломи ІІ ступеня – це  Капустянчик А. і Тер-Варданян Д.; дипломи ІІІ ступеня у Бехтера С. та у Колодій А.

   Із історії перші місця посіли Шевченко О. та Мороз О. (10 клас), Дзиґа О., Рибачик А. та  Гмиза А. (11 клас); дипломи другого ступеня вибороли Мороз М., Антонюк Д. і Луценко П. (10 клас); Лисько А. та Ягодка С. (8 клас), Кульбачка А., Любіченко О. і Кучеренко Ю. (10 клас), Сапєгін В. та Єсакова С. зайняли 3 місце.

   У олімпіадних змаганнях із права Маленко О.,  Шапар Р. (9 клас) і Новосьолова К. (10 клас) посіли 1 місце; Лазоренко В. (9 клас) – друге, і Лукомець К. (9 клас) – 3 місце.

   На регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченому Лесі Українці Туровська Ю. (11-І кл.) і Диченко В. (10-І кл.) під керівництвом Загреби Н. В. вибороли 2-гі місця.

   У ХІ регіональному конкурсі учнівських творчих робіт «Допис у газету» Вербич Л. (11-І кл.) посіла друге місце (науковий керівник – Щербина А. М.).

   Лауреатом стипендії Полтавської обласної ради імені Героя Небесної Сотні – Героя України Ігоря Сердюка для учнів, студентів і молодих учених Полтавщини виборов честь бути учень 11-М класу Сапєгін В.

   На обласному конкурсі проектів «Громада моєї мрії», організованому Полтавською державною аграрною академією, команда учнів 8 класу (6 учасників) виборола Гран-прі (керівник команди – Брижак Л.І.).

   Продовжується співпраця із Полтавським територіальним відділенням Малої академії наук, яка організовує конкурси в різних галузях наукових досліджень. Зокрема, Пригода І. В. підготувала до обласного конкурсу «Здорове життя – успіх буття» трьох наших учнів, і поміж них Коротіна П. (7 клас) посіла 3 місце у номінації «соціальна реклама».

   У історичному конкурсі «Ми діти твої, Полтавщино, вивчаємо віхи твої», присвяченому темі боротьби з фашизмом, Штим М. (11-М клас) зайняв 1 місце (науковий керівник – Сапегіна А. Ю.).

   У обласному літературному конкурсі «Відлуння заповітів земляків», присвяченому 250-річчю від дня народження І.П. Котляревського треті місця у номінації «творча робота» посіли Маленко О. (9 клас, науковий керівник Пузир Я. В.) і Туровська Ю. (11-І клас, науковий керівник Шевченко Л. І.) У Маленка О. абсолютне третє місце і грошова винагорода імені Володимира Степанюка. У номінації «дослідницька робота» 3 місце виборола Желейкіна І. (11-М клас, науковий керівник – Щербина А. М.).

   Весною через карантин Мала академія наук проводила конкурси у онлайн-режимі. Це конкурс із астрономії «Перлини зоряного неба», у якому Пірогов А. (8 кл.) посів 3 місце (науковий керівник Пуденко М. М.), та літературний конкурс «Відлуння заповітів земляків», присвячений 130-річчю від дня народження М. Зерова, де було представлено три наших роботи: наукове дослідження  Коротіної П. (7 клас, науковий керівник Пузир Я. В.) і творчі роботи Маленка О. (9 кл., науковий керівник Пузир Я. В.) та Жучені Д. (10-І клас, науковий керівник Кацалап О. В.). Обидві творчі роботи зайняли 3 місце. Робота Кацалап О. В. і Жучені Д. затверджена до друку у всеукраїнському освітньому фаховому журналі «Дивослово».

   У минулому навчальному році, як і щороку, активними залишалися наші учні в змаганнях із інформатики та інформаційних технологій, і маємо наступні результати: на Всеукраїнській учнівській інтернет-олімпіаді з інформаційних технологій диплом ІІІ ступеня отримав Любіченко О. (10-М); у обласному конкурсі з інформаційних технологій в номінації  «Office-Менеджмент» диплом 1 ступеня отримала  Вовнянко Л. (11-М), диплом ІІ ступеня: Мацюцький В. (11-М); у номінації «Web-дизайн» – диплом ІІІ ступеня: Чмихалов Р. (11-М); на обласній інтернет-олімпіаді з інформатики диплом ІІІ ступеня виборов Любіченко О. (10-М) і на обласному чемпіонаті з інформаційних технологій диплом ІІІ ступеня отримали Любіченко О. (10-М); Мацюцький В. (11-М). Керівником і наставником названих переможців була Шульга В.М.

   У закладі також було проведено ІІ (районний) етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (18 учасників, троє учнів узяли участь у обласному етапі) та Х Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (10 учасників).

   Під керівництвом наших учителів ліцеїсти беруть участь у різноманітних наукових конференціях. Це участь у Х Всеукраїнській краєзнавчій конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» у місті Миколаєві наших одинадцятикласниць – Вербич Л. та Дзиґа О., у ІІІ Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції, що проводилась на базі ПДАА «Сучасні аспекти лікування і профілактики хвороб тварин» восьмикласниці Кривошапки Д.

   Слід відзначити також позитивну тенденцію участі в учнівській краєзнавчій науково-практичній конференції обласного центру туризму і краєзнавства «Полтавщина – земля моя свята». Цьогоріч від нашого закладу було представлено 12 досліджень, більшість із них високо оцінена і надрукована у збірнику конференції.

   Крім того, наші вихованці стали учасниками біля десяти всеукраїнських та міжнародних конференцій онлайн.

   Усі перелічені конкурси, змагання, чемпіонати, олімпіади є свідченням високого інтелектуального розвитку і рівня знань наших учнів,  їх уміння проводити дослідження, робити висновки і узагальнення, послідовно і правильно викладати свої думки, відстоювати позицію тощо.


Конкурс «Допис у газету»

   Цікаве змагання на апробацію медійних навичок майбутніх журналістів вже одинадцятий рік поспіль проводить кафедра журналістики ПНПУ імені В. Г. Короленка: 6 червня, до Дня журналіста України оголошує результати Регіонального конкурсу творчих учнівських робіт «Допис у газету». Цьогоріч  оргкомітет отримав 40 проєктів від учнів різних навчальних закладів і медіаосвітніх та журналістських гуртків з Полтави, Кременчука, Кобеляк, Лубен, Зінькова, Семенівки, Котельви та Решетилівського району. Журі традиційно визначило 6 переможців: одне перше, два других і три третіх місця.

   Із науково-публіцистичним нарисом «Давайте пізнавати Україну!» друге місце у конкурсі здобула наша випускниця із 11-І класу Леся Вербич (науковий керівник – Щербина Антоніна Миколаївна).

   У спеціальній номінації  «Молодь і світ: роздуми про значуще» відзначена робота  восьмикласниці  Юлії Василець «Як школярі ставляться до режиму самоізоляції і як карантин вплинув на їхнє життя …» (науковий керівник – Щербина Антоніна Миколаївна).

   Роботи учасниць конкурсу надруковані в альманасі «Допис у газету-2020».

   Отож, наші дівчатка отримали визнання як майбутні журналістки. Залишається лишень безпомилково обрати майбутню професію. Успіхів вам!


Змагаємося іноземною і перемагаємо!

  Традиційно учні нашого закладу взяли участь в обласному конкурсі читців «Поезія народів світу», який щорічно проводить факультет іноземних мов Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. У зв’язку із загальнонаціональним карантином конкурс уперше був проведений дистанційно.

  Четверо учнів виявили бажання продемонструвати свої акторські і творчі здібності: Немеш Ксенія, Сапегіна Софія (10-М клас), Дяченко Анна та Петренко Ельвіра (11-І клас). Дівчатка-одинадцятикласниці отримали схвальні відгуки журі: Дяченко Анна у секції німецької мови здобула Гран-прі, а Петренко Ельвіра посіла почесне 3 місце у секції англійської мови. Учасники отримали сертифікати та подарунки на згадку. У підготовці учасникам допомагали вчителі іноземної мови Василенко А.В. та Сапєгіна Ю.О.

  Вітаємо наших переможців і бажаємо подальших успіхів та перемог!


Вітаємо переможців конкурсів Полтавської обласної Малої академії наук!

   28 травня 2020 року в режимі онлайн відбувся обласний конкурс із астрономії «Перлини зоряного неба». Свої наукові дослідження захищали 18 учасників. Поміж них і наш учень – восьмикласник Пірогов Артур, який представив систематизовані узагальнюючі матеріали про ймовірність існування у Всесвіті темної матерії. Розглянути цю ще не вирішену проблему запропонувала Артуру його науковий керівник – учитель фізики і астрономії Марина Миколаївна Пуденко. Сама робота, її електронна презентація і виступ нашого юного науковця у підсумку привели Пірогова А. до перемоги: він виборов Диплом третього ступеня.

   А наступного дня, 29 травня, перед моніторами зібралися автори наукових досліджень і творчих робіт, присвячених ювілейному дню народження нашого земляка, відомого письменника Миколи Зерова. Такою була тема обласного літературного конкурсу «Відлуння заповітів земляків». Під керівництвом учителя української мови і літератури Яни Вікторівни Пузир досить складну наукову роботу-порівняння поетичної творчості братів Зерових захищала учениця 7 класу Єлизавета Баштанник і віршований варіант біографії митця – баладу про його життя представляв дев’ятикласник Олександр Маленко. Учениця 10-І класу Дар’я Жученя з допомогою учителя української мови і літератури Оксани Вікторівни Кацалап підготувала цікавий епістолярій від імені коханої поета. Журі оцінювало зміст робіт, їх електронні презентації й виступи-захисти. Переможцями конкурсу у номінації «творча робота» стали Маленко О. і Жученя Д.: вони посіли третє місце.

   Дуже старанно готувалася до участі у конкурсі й Л. Баштанник, виступила, як справжній науковець, і ми впевнені: її перемоги ще попереду. Тож бажаємо Лізі не відступати й обов’язково домогтися успіхів!


  Обласний чемпіонат з інформаційних технологій «Сучасна інформатика – успішне майбутнє»

   Щиро вітаємо Мацюцького Владислава (11-М клас) – диплом ІІІ ступеня та Любіченка Олега (10-М клас) – диплом ІІІ ступеня!

   Ці нагороди учні нашого ліцею отримали на обласному чемпіонаті з інформаційних технологій «Сучасна інформатика – успішне майбутнє», який проходив у листопаді-грудні 2019 року у два тури. Очний тур відбувся 8 грудня 2019 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. Дипломи переможцям були вручені на відкритті ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. До речі, за Положенням про Чемпіонат, його переможці мають право на участь у ІІІ етапі олімпіади поза квотою закладу.  


   Обласна Інтернет-олімпіада з інформатики

   Вітаємо Любіченка Олега (10-М клас), учасника обласної Інтернет-олімпіади з інформатики, який, успішно пройшовши три тури, виборов диплом ІІІ ступеня.


 Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості з декоративно-прикладного мистецтва "SchoolArtFest 2019"

   15 січня 2020 року в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди відбулося урочисте нагородження призерів та учасників Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості з декоративно-прикладного мистецтва "SchoolArtFest 2019".

   Ліцей представляла Тепайкіна Дар’я, яка в номінації «Топіарій» здобула ІІІ місце. Допомагала в створенні виробу вихователь Порохня Л.Ф.


   Всеукраїнська учнівська Інтернет-олімпіада з інформаційних технологій

   Вітаємо Любіченка Олега (10-М клас), призера (ДИПЛОМ ІІІ ступеня) очного етапу Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з інформаційних технологій. Фінальний етап Інтернет-олімпіади було проведено з 14 по 17 січня 2019 року на базі Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

   Дякуємо вчителю Шульзі В.М. за підготовку до олімпіади.

 


  Обласний літературний конкурс «Відлуння заповітів земляків»

   26 грудня в Полтавській обласній раді відбулася урочиста церемонія нагородження учнів – лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Володимира Степанюка (переможців обласного літературного конкурсу «Відлуння заповітів земляків», присвяченого 250-річчю від дня народження Івана Котляревського).

   Почесна відзнака обласної ради була вручена учню 9 класу нашого ліцею Маленку Олександру.

   Також переможцями конкурсу стали Желейкіна І. та Туровська Ю. (ІІІ місця). Готуватися до захисту допомагали вчителі закладу Пузир Я.В., Щербина А.М. та Шевченко Л.І.    Продовження...


Історичний конкурс «Ми діти твої, Полтавщино, вивчаємо віхи твої»

    28 листопада 2019 р. на базі Полтавської обласної Малої академії наук відбувся ІІІ обласний історичний конкурс учнів 9-11 класів «Ми діти твої, Полтавщино, вивчаємо віхи твої», тематика якого «75-річчя визволення України від нацистів».

   В секції "Наукова стаття" зі статтею ""Стехівська трагедія" та "Ковалівське пекло": трагічні події у спогадах очевидців" одинадцятикласник Штим Максим виборов І місце. В написанні статті допомагали вчителі закладу Сапегіна А.Ю. та Щербина А.М.


«Здорове життя – успіх буття»

   13 листопада 2019 року на базі Української медичної стоматологічної академії відбувся обласний конкурс для для учнів 6-11 класів «Здорове життя – успіх буття». Його організував та провів Комунальний заклад Полтавської обласної ради «Полтавська обласна мала академія наук учнівської молоді».

   Команда учасників з нашого закладу на чолі з вчителем біології Пригодою І.В. теж приготувалася до участі в конкурсі. Призове ІІІ місце здобула Коротіна П.


Краєзнавча конференція учнівської молоді „Полтавщина – земля моя свята”

   З 19 по 21 листопада 2019 року Полтавським обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді було проведено Х обласну краєзнавчу конференцію учнівської молоді „Полтавщина – земля моя свята”.

   Всі статті конференції були опубліковані у збірнику, дописувачами якого стали і наші ліцеїсти, а саме: Баштанник Л., Вербич Л., Василець Ю., Диченко В., ДемченкоР., Дзиґа Л., Крамаренко К., Коротіна П., Литовченко В., Рибчан В., Сапєгін В., Уліщенко С.  Наукові керівники - вчителі закладу Брижак Л.І., Глухота В.О., Кітченко В.А., Пузир Я.В., Пуденко О.Р., Сапєгін С.В., Сапегіна А.Ю. та Щербина А.М.


Конкурс творчих робіт для школярів та юнацтва «Громада моєї мрії»

   Обласний конкурс творчих робіт для школярів та юнацтва «Громада моєї мрії» був проведений 4 грудня 2019 року Полтавською державною аграрною академією та Полтавською обласною асоціацією органів місцевого самоврядування.

   Він запроваджений з метою активізації участі молоді у розвитку місцевих громад, сприяння формуванню громадянських компетентностей та розвитку громадської активності, створення належних умов для прояву патріотизму, високих моральних якостей.

   Команда ліцеїстів-учасників у складі Василець Ю., Кияниці Ю., Єщенка А., Луценка А., Чамари Д., Піскового О. та вчителя Брижак Л.І. з проектом «StepAhead» (осучаснення та оновлення навчального закладу) повернулася з конкурсу з Дипломом Гран-прі.


   Стипендія Полтавської обласної ради імені Героя Небесної сотні

   Вітаємо одинадцятикласника Сапегіна Владислава, який став стипендіатом стипендії Полтавської обласної ради імені Героя Небесної сотні – Героя України Ігоря Сердюка, у номінації "Учні закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти".
   Цю стипендію  було засновано у липні 2018 року рішенням обласної ради і нею відзначають найкращих учнів, студентів і молодих вчених Полтавщини.     Продовження...


Х Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край. Моя земля очима сучасників.»  

   З 8 по 10 листопада наші учениці Леся Вербич (11-І клас) та Олеся Дзига (11-М клас) представляли ліцей на Х Всеукраїнській краєзнавчій конференції учнівської молоді «Мій рідний край. Моя земля очима сучасників». Продовження...


Обласний відкритий конкурс учнівської молоді з інформаційних технологій

   Вітаємо переможців ВОВНЯНКО ЛЮДМИЛУ (11-М клас) – диплом І ступеня, номінація «Офіс-менеджмент»;  МАЦЮЦЬКОГО ВЛАДИСЛАВА (11-М клас) – диплом ІІ ступеня, номінація «Офіс-менеджмент»;  ЧМИХАЛОВА РУСЛАНА (11-М клас) – диплом ІІІ ступеня, номінація «Веб-дизайн» Продовження...


Всеукраїнський зліт учнівських виробничих бригад

   07 - 09 жовтня 2019 року Львівським обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді спільно з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, департаментом освіти і науки Львівської облдержадміністрації було проведено ІІ етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

   Учениця Томків І. (науковий керівник – вчитель біології Пуденко О.Р.) у складі команди від Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді була нагороджена дипломом ІІІ ступеня у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт, проведеного у рамках зльоту.


Міжнародний конкурс «Молодь в лісах Європи»

  14 травня 2019 року у Києві відбувся Національний відбір команди Держлісагенства України на Міжнародний конкурс «Молодь в лісах Європи». У цьому конкурсі брали участь і учні нашого закладу: Рибчан Вікторія (9-А), Туровська Юлія (10-І), Сапєгін Владислав (10-М). Продовження...


Вітаємо переможницю

   Туровська Юля отримала диплом першого ступеня у номінація "Декламування" V Всеукраїнського (XV Всекримського) конкурсу учнівської та студентської творчості "Змагаймось за нове життя!", присвяченого Лесі Українці. Продовження...


Конкурс імені Миколи Гоголя

   11 квітня 2019 року з метою вшанування пам’яті М.Гоголя та поглибленого вивчення його художньої спадщини, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її здібностей, виховання у молодого покоління схильності до наукової роботи та творчості в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбувся Всеукраїнський конкурс творчих робіт учнівської та студентської молоді імені М.Гоголя, участь у якому взяли представники різних регіонів України, зокрема Харківської, Львівської, Луганської, Полтавської, Запорізької, Рівненської, Сумської, Херсонської, Чернівецької та Чернігівської областей. Детальніше...


ХІІ Міжнародний конкурс із українознавства

   28 та 29 березня у Києві проходив ХІІ Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, у якому взяли участь 314 робіт дітей з усіх областей України, 4 учасники представляли Молдову та Туреччину. На нього було подано 25 робіт учнів із Полтавської області. Серед них І етап пройшли лише 9 робіт, і 5 робіт – із нашого закладу. Переможцями І етапу конкурсу стали Демченко Р. (9-А клас), Драч А. (11-М клас), Кривоус А. (11-М клас), Литовченко В. (9-А клас) та Фоменко А. (10-М клас). У підсумку на ІІ (фінальному) етапі наші ліцеїсти Демченко Р. та Фоменко А. зайняли перші місця, Драч А. – третє.

   Урочисте відкриття ХІІ Міжнародного конкурсу з українознавства відбулось 28 березня 2019 року у приміщенні Київської міської державної адміністрації. Співорганізаторами Конкурсу виступили Науково-дослідний інститут українознавства та Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили».

   Учасників конкурсу, а також їх вчителів і батьків привітали в.о. директора – заступник директора НДІ українознавства Віталій Терлецький, директор Креативної Міжнародної дитячої школи Оксана Буковська, представник Українського інституту національної пам’яті Анна Байкеніч, генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Богдан Біляшівський, завідувач відділу Національного музею історії України та кобзар Тарас Силенко.

   У перший день конкурсу учні написали письмову роботу та відвідали музеї міста Києва. Цікавими були екскурсії до Музею історії Києва, Музею української революції 1917–1921 рр. і до Верховної Ради України.

   Другого дня учасники перебували у Науково-дослідному інституті українознавства, захищали свої дослідницькі роботи. У другому етапі Конкурсу переможцями стали 86 дітей.

   Голова журі В.Терлецький наголосив на важливості та актуальності проведення Конкурсу, адже цьогоріч велась не проста боротьба за перемогу, що свідчить про популярність, зацікавленість молоді у дослідженні свого краю, історичних подій минулого. Саме це надихає на подальші проведення подібних заходів для учнів.


Всеукраїнський конкурс проектів «МОЇ ПРАВА — МОЄ ЖИТТЯ»

   З метою формування у дітей правової культури громадянина України, ознайомлення дітей зі своїми правами, обов'язками та відповідальністю протягом вересня-грудня 2018 року Національною бібліотекою України для дітей було прове