30 років із дня відкриття музею-заповідника А. С. Макаренка

   25 лютого 2018 року виповнилося 30 років із дня відкриття музею-заповідника А. С. Макаренка. За цей час його відвідали сотні тисяч відвідувачів, він став місцем зустрічей учених-макаренкознавців із різних країн світу, у його стінах створена Міжнародна Макаренківська Асоціація, тут продовжується наукова та екскурсійна робота, а на його території знаходиться один із кращих навчальних закладів області – Полтавська обласна гімназія-інтернат для обдарованих дітей імені А. С. Макаренка Полтавської обласної ради. Читати далі...


   19 вересня 2017 року Полтавська обласна гімназія-інтернат для обдарованих дітей імені А. С. Макаренка Полтавської обласної ради приймала гостей – методиста відділу природничо-математичних дисциплін та технологій Полтавськогообласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Шостю С.П. разом із учителями математики та інформатики, які проходили курсову перепідготовку. Дуже приємно, що серед них була і наша випускниця (2009 р.) Давиденко Наташа.

   Директор, Шульга В. І., познайомив гостей із закладом, його основними завданнями, розповів про успіхи і досягнення вихованців.  Досвідом роботи учителів кафедри природничо-математичних дисциплін поділилася учитель математики та інформатики Шульга В. М.. Усі зацікавилися виступами одинадцятикласниць: Тані Новосьолової, призера ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України МАН, з її роботою «Використання саліцилатів як біорегуляторів вуглеводного обміну», та Вікторії Радіоненко, яка продемонструвала інтегровані проекти, що створювалися і захищалися на уроках інформатики та математики: електронний варіант дитячої книги казок, презентацій «Моє рідне село» та «Побудова перерізу  многогранника», «Улюблений мультгерой у системі координат» та ін..

   А майстер-клас «Чари Excel», який провела Шульга В.М., надав можливість кожному учителю у середовищі електронних таблиць створити казкову чарівну клумбу, на якій квіти гойдаються від подиху вітру, ними милуються метелики, а іноді подивитися на цю красу прилітають чарівні пташки…

   На завершення гості відвідали Білий будинок музею-заповідника А. С. Макаренка, пройшлися стежинами, де ступала нога видатного педагога, отримали заряд позитивних емоцій для розробки нових творчих ідей і планів та втілення їх у життя. Тож бажаємо їм здійснення мрій і сподівань!


Mini-EdCamp Роltava-2017  

25 березня 2017 року на базі Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А.С. Макаренка відбулася надзвичайно яскрава освітня подія – (не)конференція mini-EdCamp Роltava-2017 «Нові формати освіти: навчаємо ефективно і з радістю».

   Даний захід проходив у рамках всеукраїнського руху ЕdCamp Ukraine та національного відбору «EdCamp in a Box». Метою (не)конференції стало поширення нових демократичних форматів і платформ для навчання та педагогічної взаємодії; надання ефективних освітніх інструментів освітянам Полтавщини.

   На mini-EdCamp Роltava-2017 завітали представники Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, учителі, вихователі дошкільних навчальних закладів, директори загальноосвітніх навчальних закладів, викладачі та студенти педагогічних вищих навчальних закладів, громадські діячі, методисти та викладачі ПОІППО ім. М.В.Остроградського, – усі, хто прагне змін, і докладає до цього чимало зусиль!

   Програма (не)конференції була насичена за змістом і формами. Учасники мали можливість познайомитися з ТРВЗ-педагогікою на проблемній дискусії Марка Меєровича та майстер-класі від Ольги Ангелової, побувати на інтерв'ю з компетенцій у Алли Коняєвої, долучитися до робототехніки разом з Максимом Бурлаєм, пофілософствувати на тренінгу Наталії Гавриш і Олени Ліннік, ознайомитись із інноваційною методикою поєднання репу з класичною літературою Артема Лоїка, обговорити проблеми громадянської освіти з Остапом Стасівим, а також розкрити роль електронних сучасних засобів з Ольгою Бойко, ознайомитись із застосуванням метафоричних карт з Тетяною Момот, зануритись у атмосферу американського уроку з Janet Nguyen. Педагоги вчилися разом з Наталією Кривко створювати мультфільми, використовувати методи проектів у навчанні англійської мови на майстер-класі Таїсії Хрипливої, завітали до «Кінокласу16.com.ua» Віктора Комісарова, познайомилися з уроками фінської освіти для українських школярів Наталії Тягай.  

   Не менш захоплюючими були вчительські секції та екскурсія до музею Антона Макаренка. Експерти Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” Despro та команда EdCamp Ukraine провели особливі сесії, на яких обговорено концепцію Нової української школи та ініціативу з дебюрократизації. Під час (не)конференції mini-EdCamp Роltava-2017 проведено благодійну акцію “Учительство дітям: Творимо разом”, яка об’єднала зусилля вчительства Полтавщини, навколо актуальних проблем дітей, які потребують особливої уваги.

 


129 річниця від Дня народження

Антона Семеновича Макаренка

   13 березня музей-заповідник А.С. Макаренка та Полтавська обласна гімназія-інтернат для обдарованих дітей імені А.С.Макаренка вшановує пам’ять педагога та письменника зі світовим ім’ям – Антона Семеновича Макаренка.

 В цьому році відзначали 129 річницю від Дня народження Антона Семеновича урочистостями біля пам’ятника, святковою лінійкою та концертом від учнів гімназії, майстер-класами від козацьких майстрів декоративно-прикладного мистецтва, екскурсіями, відкриттям виставки особистих речей А.С.Макаренка. До цих заходів залучалися працівники музею та гімназії, депутати Полтавської обласної ради, вчителі та учні нашого закладу.

  

   Важливою подією цього дня була XVI Міжнародна науково-практична конференція, що проходила на базі музею-заповідника та гімназії-інтернату імені А.С.Макаренка «Макаренкознавчий вимір актуальних питань соціальної адаптації особистості».

   Серед учасників засідання були представники Міжнародної макаренківської асоціації, працівники музеїв А.С.Макаренка в м. Кременчуці та заводу «ФЕД» в м.Харкові; Полтавського  національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського, Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка, Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна та інші.

   

   Треба відмітити, що особливим гостем цьогорічної конференції був син Токарєва Івана Дем’яновича (останнього вихованця А.С.Макаренка в комуні імені Ф.Е.Дзерджинського ) Токарєв Юрій Іванович, який поділився з нами спогадами про свого батька та  цікавими фактами і про самого Макаренка.

 


   Полтавська обласна гімназія-інтернат для обдарованих дітей імені А.С.Макаренка протягом багатьох років тісно співпрацює з Полтавським відділенням Малої академії наук України. Кожного року учні закладу не тільки достойно захищають науково-дослідницькі роботи на обласному етапі конкурсу МАН, а й пристойно захищають честь Полтавської області на ІІІ Всеукраїнському рівні в м. Києві. Може, саме тому 09 березня 2017 року нашу гімназію відвідала делегація у складі: президента МАН України, члена-кореспондента НАН України Станіслава Довгого, ректора ПолтНТУ, президента Полтавського територіального відділення МАН України Володимира Онищенка, представника місії ЮНЕСКО Жана-Поля Жустома Нгоме Абьяго та проректора з науково-педагогічної та соціальної роботи ПНТУ імені Кондратюка Світлани Сівіцької.

   Метою візиту було ознайомлення з пріоритетними напрямками роботи педагогічного колективу гімназії з обдарованими учнями. Саме про це і розповів директор закладу В.І. Шульга: про успіхи і перемоги у обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсах, результати ЗНО та вступу до вузів, а також провів гостей навчальними кабінетами та територією.

   Заступник директора з НМР Щербина А.М. ознайомила гостей з роботою учнівського наукового товариства «Потенціал», яке ще в 2010 році на Всеукраїнському відкритому конкурсі на кращу модель наукового товариства Малої академії наук України нагороджене дипломом ІІ ступеня.

  


Вишивана моя Україна

   28 листопада 2016 року учні закладу стали учасниками Всеукраїнської казначейської акції «Вишивана моя Україна».

   Наш український народ працьовитий, щедрий на таланти, здібний, обдарований. Якщо працювати – то до сьомого поту, якщо співати – то дзвінко, розложисто, якщо творити щось – то неповторно, захоплююче.

   Народне мистецтво, яке передавалося із покоління в покоління століттями, завжди було і є ґрунтом для спілкування людей, джерелом пізнання історії, культури далекого минулого.

   Одному з видів українського народного мистецтва – вишивці була присвячена  зустріч учнів закладу із представниками УДКСУ у Полтавському районі. Діти хлібом та сіллю зустріли гостей та полинути в прекрасний світ народної вишивки, щоб дізнатися більше про традиції, обряди та культуру. Працівники казначейської служби презентували великомасштабну  вишиту карту України, над якою працювали протягом трьох місяців представники різних областей нашої країни. Орнаменти вражали своєю різноманітністю та свіжістю кольорів.

   


 9 грудня 2016 року у рамках  міжнародного семінару «Інноваційний університет і лідерство: сучасні виклики, концепти, моделі», який  провеодить Міжнародний фонд досліджень освітньої політики, факультет «Artes Liberales» Варшавського університету, Спілка ректорів вищих навчальних закладів України, управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради, Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, на базі нашої гімназії відбулося засідання на тему "Особливості адаптації студентів-переселенців до університетського середовища".

 


   21 вересня 2016 року до Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А. С. Макаренка завітали учителі інформатики, які проходять курсову перепідготовку в ПОІППО імені М. Остроградського, разом із методистом відділу природничо-математичних  дисциплін та технологій С. П. Шостею. Директор закладу В.І. Шульга не лише розповів гостям про наш заклад, а й провів їх навчальними кабінетами та територією. Досвідом роботи учителів кафедри природничо-математичних дисциплін поділилася учитель інформатики Шульга В. М. А учениця 10-М класу Новосьолова Тетяна виступила з результатами дослідження «Порівняльний аналіз впливу ацетилсаліцилової кислоти та саліцилатів рослинного походження на судинно-тромбоцитарний гемостаз», за яке разом із однокласницею Дубровою Євгенією отримала перемогу на Всеукраїнському науково-технічному конкурсі "Intel Еко Україна 2016" у категорії "Науки про людину".

   Займалися учителі і практично – отримували нові знання і навички під час майстер-класу «Чари Excel», який проводила Шульга В.М.

   Завершальною ноткою дня для гостей була екскурсія до музею-заповідника А. С. Макаренка.

 


 15 вересня  2016 року у  приміщенні Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А.С. Макаренка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури Полтавської обласної ради. На порядку денному розглядалися питання про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, звільнення батьків від плати за утримання дітей в  інтернатних навчальних закладах комунальної власності та про стан роботи  з обдарованими дітьми та молоддю у 2015 – 2016 навчальному році. Учасники засідання познайомилися з основними аспектами системи роботи з обдарованими дітьми на прикладі нашого закладу, а також матеріально-технічною базою гміназії та відвідали музей.


  26 квітня 2016 року на базі нашого закладу відбувся обласний семінар-практикум для директорів на тему «Компетентнісний підхід до організації навчально-виховної роботи в загальноосвітньому інтернатному закладі».  Детальніше... 


  10-11 березня 2016 року відбулася  XV міжнародна науково-практична конференція «Педагогічна особистість А. С. Макаренка на перетині освітніх парадигм». Перший день роботи проходив на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Перед пленарним засіданням учасники конференції оглянули виставку педагогічної літератури, присвяченої пам’яті А.С. Макаренка: науковий доробок кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна та творчі роботи студентів, поклали квіти до меморіальної дошки А. С. Макаренка, після чого відбулося відкриття  Лабораторії з вивчення і пропаганди педагогічної спадщини А. С. Макаренка та Науково-методичного центру «Школа місцевого і студентського самоврядування «Лідер – майбутнього». Детальніше...


   28 жовтня 2015 року на базі Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А.С.Макаренка відбувся обласний семінар-практикум для керівників районних (міських) методичних об'єднань вчителів фізики «Самоосвітня діяльність вчителя фізики в умовах оновлення змісту освіти». Детальніше...


БАТЬКІВСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ

   6 листопада 2015 року в приміщенні актової зали закладу відбулася загальношкільна батьківська конференція, на якій було обговорено важливі питання навчально-виховного процесу в гімназії та роль батьківської громадськості в справі навчання та виховання дітей. Детальніше... 


25 серпня наш заклад відвідав директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Кононенко Юрій Григорович, де ознайомивився із матеріально-технічним забезпеченням гімназії та  навчально-виховним процесом.

 


 19 травня 2015 року на базі нашого закладу проходив обласний науково-практичний семінар «Самоосвітня діяльність вчителя математики в умовах оновлення змісту освіти». У ньому взяли участь науковці, методисти районних (міських) методичних кабінетів, керівники методичних об’єднань вчителів математики, вчителі математики. Детальніше...   


  24  та 25 квітня 2015 року у закладі перебували гості з Українського фізико-математичного ліцею при Київському національному університеті імені Т.Г.Шевченка директор Горкавенко Володимир Миколайович та завуч Скляр Ірина Вільївна. Вони відвідали музей-заповідник А.С.Макаренка, познайомилися із нашою гімназією – спочатку з презентації десятикласників, а потім екскурсією по кабінетах, розповіли учителям про свій заклад і систему його роботи. Творча зустріч за круглим столом та обмін досвідом роботи із методоб’єднанням учителів математики, фізики та інформатики дали можливість виявити необхідність подальшої співпраці та надихнули усіх новими ідеями для подальшої роботи.
   Приємне враження на гостей справила Полтава, її чарівні куточки природи, історичні місця, архітектурні пам’ятки.

  


 15 квітня, в рамках проведення тижня фізики та астрономії відбулась зустріч учнів 9–11 класів із журналістом ТРК Лтава, автором документальних стрічок про космонавтів Полтавщини Володимиром Дряпаком та полковником запасу Військово-космічних Сил і завідуючим музеєм авіації та космонавтики Андрієм Миколайовичем Пушкарєвим. Під час зустрічі учні дізналися багато цікавих фактів із світу космонавтики, подивилися відео-фрагменти про видатних космонавтів Полтавщини Г.Т.Берегового, П.Р.Поповича та наших земляків-винахідників у галузі ракетобудування та космонавтики. 


20 жовтня навчальний заклад та музей-заповідник А.С. Макаренка відвідали учасники міжнародного науково-практичного семінару «Базові принципи та механізми упровадження методики рефлексивного навчання «Філософія для дітей»», що проходить на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського. Серед учасників – ведучий семінару доктор філософії, професор Джінван Парк – завідувач відділу етики Кйонсанського Національного університету (Південна Корея), Президент Міжнародного об’єднання «Філософія для дітей країн Азії та Океанії», член Міжнародного товариства «Філософська освіта країн Азії та Океанії  у розвитку демократії» під егідою ЮНЕСКО.