1939 -1945 рр. Пам'ятаємо... Перемагаємо!  

   Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги.
   Напередодні Дня Перемоги, вшановуючи пам'ять героїв Другої світової війни, у гімназії відбулися традиційні заходи, присвячені перемозі над нацизмом у Європі: туристична спартакіада, чемпіонат гімназії по стрільбі із пневматичної гвинтівки, виставка малюнків «Подвигу жити вічно» та у  бібліотеці виставка літератури «Вклонімося великим тим рокам!».
   Відбулися уроки мужності  присвячені пам'яті жертв Другої світової війни - це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим.  Під час проведення заходів, в душевній розмові було відтворено спогади та особисті переживання про ті страшні дні.
   Класні керівники разом з учнями провели виховні години «Я пам’ятаю, я пишаюсь», під час яких поділилися спогадами, що зібрали у своїх  рідних про важкі часи війни, про незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від нацизму, про  нелегке життя в тилу. 
   8 травня – вся українська спільнота відзначала  День пам’яті та примирення. В цей день у гімназії був проведений день національно-патріотичного виховання під девізом: «Ми єдині - у цьому наша сила!». День розпочався змістовними лекціями: «Історичні етапи формування державності та армії України», «Армія України. Структура, призначення. Роди військ», «Сухопутні війська. Основне збройне забезпечення. Значення», «Надання первинної медичної допомоги в надзвичайних (бойових) умовах». Їх проводили вчителі гімназії Сапегіна А.Ю., Кітченко В.А, медсестра Швенк О.В. та офіцер запасу ЗСУ полковник Кравченко І.В.  
   Опівдні був проведений традиційний для нашого закладу конкурс строю та пісні для учнів 5-11 класів «Озброєні піснею, покликані маршем». Кожного року підготовка та виступи учнівських колективів вражають своєю оригінальністю та винахідливістю. Тому було надто складно визначити переможців. Ними стали:
   Старші класи                                               Середні класи
 І місце – 11-М, 11-І, 10-М класи;           І місце – 5 клас;
 ІІ місце – 9 клас;                                                    
 ІІІ місце – 10-І клас.                                  ІІІ місце – 6, 7, 8 класи.

   Цього року вперше була проведена патріотична гра-квест «У пошуках скарбів нації». 5 команд, рухаючись за підказками територією закладу, побували на семи станціях, виконали багато спортивних та інтелектуальних завдань – і врешті знайшли скарб. Виснажені, але задоволені своїми результатами,  усі учні повечеряли смачною польовою кашею.
   Також 8 травня для учнів була організована зустріч із Головою ради ветеранів Ковалівської сільської ради Пуденком Дмитром Григоровичем та учасником бойових дій Гаврілічевим Іваном Гавриловичем.
   Цього ж дня увечері учні нашої гімназії стали активними учасниками та глядачами святкового концерту до Дня перемоги. 
  9 травня негода не змогла зіпсувати нам святкового настрою, учнівський та педагогічний колективи вирушили до меморіалу Невідомому солдату, де  поклали квіти та вшанували  хвилиною мовчання тих, хто не повернувся з війни.